Çevre Görevlisi /Çevre Danışmanlık Hizmeti


Çevre Görevlisi /Çevre Danışmanlık Hizmeti :

    Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik’in Ek-1 veya Ek-2’sinde yer alan tesisler, çevre görevlisi çalıştırmak, çevre yönetim birimi kurmak veya yetkili çevre danışmanlık firmalarından danışmanlık hizmeti almakla yükümlüdür.
    Alesta Çevre ve İş Güvenliği sahip olduğu Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi ile firmalara çevre danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 

İzin ve Lisansların Alınması:

    Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik’in Ek-1 veya Ek-2’sinde yer alan tesisler Çevre İzni / Çevre Lisansı almak ile yükümlüdürler.Alesta Çevre ve İş Güvenliği sahip olduğu Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi ile, Çevre İzni / Çevre Lisansı işlemlerini yürütme yekisine sahiptir.

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince,  ürünlerini ambalajlı olarak piyasaya süren tüm kuruluşlar Şubat ayı sonuna dek yönetmeliğin Ek 5’inde yer alan Piyasaya Süren Bildirim Formunu atikambalaj.cevre.gov.tr adresinden doldurarak formun bir çıktısını İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne gönderilmelidir.

Ambalaj / Atıkları

Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği gereğince Şubat ayı sonuna dek Atık Yağ Beyan Formunu doldurarak İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne göndermeyi unutmayın!

Önemli / Duyuru
Scroll to top